کد خبر: 7284تاریخ انتشار : ۲:۵۲:۴۴ - یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶

علی نظری- سردبیر روزنامه مستقل

احمدی‌نژاد و اقدام علیه امنیت ملی!

نگارنده معتقد است، ردصلاحیت احمدی نژاد چاره اصلی نیست بلکه اکنون نظام می‌بایست دریک اقدام قاطع و واقع بینانه برای رسیدن به وحدت ملی محاکمه احمدی نژاد را به‌خاطر آن همه ویرانگری و مفاسد اقتصادی کلید بزند.

احمدی‌نژاد و اقدام علیه امنیت ملی!

با ثبت نام احمدی نژاد در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری چند اتفاق مهم در سپهرسیاسی ایران به وقوع پیوست.

۱- دلواپسان یا همان کاسبان فتنه در محاق خجل و سرافکندگی گرفتار شدند. اما از آنجایی‌که اعتماد به نفس خارق العاده‌ای دارند، هرگز حاضر نیستند اعتراف به  انتخاب غلط خویش در سال‌های  ۸۴و۸۸ نمایند!

۲-حقانیت مخالفین احمدی نژاد در سال ۸۸ به اثبات رسید. درآن سال همه کسانی که با محوریت شعار” نجات میهن “حول مهندس موسوی اجماع کرده بودند، هر آنچه در خصوص حضور زیانبار معجزه هزاره سوم در راس دولت دهم بیان کردند، حقیقتی انکار ناپذیر بود که در این ماجرا به اثبات رسید.

۳-روزنامه‌های افراطیون در حرکتی سازمان یافته روز بعداز ثبت نام رییس جمهور سابق به راحتی و بدون هیچ اشاره‌ای از کنار این اتفاق مهم عبور کردند تا نشان دهند برای افکار عمومی ارزشی قائل نیستند و منافع جناحی را مقدم بر مصالح ملی می‌دانند!

۴-حرمت شکنی شخص مقام معظم رهبری توسط دردانه سابق اصول‌گرایان در فضای سیاسی کشور عملی منحصربه‌فرد بود که  طی  سه دهه گذشته  هرگز به وقوع نپیوسته بود. در  طی ۲۸ سال گذشته اسلاف احمدی نژاد” مرحوم آیت ا…هاشمی و سید محمد خاتمی “حتی برای یک بار نمایشی از نافرمانی در برابر رهبری را بروز نداده بودند.

۵-دروغ‌های پیاپی رئیس جمهور سابق که  دراین ایام  برملا شد. حافظه تاریخی مردم را به شعار معروف معترضان انتخابات ۸۸ “دروغگو دروغگو …..سوق داد!

وی بعداز نهی رهبری از انتخابات این دوره  طی نامه‌ای به آیت الله خامنه‌ای اعلام کرد از فرمان ایشان مبنی بر شرکت در انتخابات اطاعت خواهد کرد که چنین نشد! واولین دروغ اینجا گفته شد!

احمدی نژاد ، بعدازانصراف اعلام کرد از هیچ کاندیدایی حمایت نخواهد کرد ولی سه هفته بعد در چرخشی عجیب از حمید بقایی حمایت کرد. این‌هم مصداق دروغی دیگر از احمدی نژاد در این پروسه بود!

۶- شوک عجیبی به اردوگاه اصول‌گرایان و تشکیلات تازه تأسیس جمنا وارد آمد. جمنا که از ابتدا نتوانسته بود نماد وحدت کامل اصول گرایان در عرصه رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری باشد، توسط احمدی نژاد به فروپاشی تشکیلاتی نزدیکتر شد.

۷- احمدی نژاد با ثبت نام در انتخابات بیشترین ضربه را به رئیسی کاندیدای طیف تندروی اصول‌گراها زد. رئیسی که در واقع کاندیدای اختصاصی  تشکیلات جمنا محسوب می‌گردید و از وی به‌عنوان قطب رقابتی در برابر روحانی نام برده می‌شد، عملاً در افکار عمومی تحت الشعاع احمدی نژاد قرار گرفت.

۸- احمدی نژاد خواسته یا نا خواسته به دنبال ضربه به نظام است. البته  این نکته را باید گوشزد کرد که حامیان احمدی نژاد در سیستم قضایی مانند سعید مرتضوی  در حوادث انتخابات ۸۸ مخالفان معجزه هزاره سوم را به جرم مخالفت با وی،  فتنه گر و برانداز خواندند و بهترین فرزندان این مرزو بوم را محبوس و مجازات نمودند. اقدام صریح احمدی نژاد در برابر نص آشکار فرمان رهبری بیانگر حرکتی مشکوک و هدفدار است. رئیس جمهور سابق بهتر از هر کسی می‌داند، مردم ایران دراین انتخابات، اقبالی به وی نشان نخواهند داد اما آشکارا با تمرد از رهبری نمایشی از گردنکشی مقابل نظام را راه انداخته است تا به لایه‌های مختلف جامعه اثبات نماید، رابین هود ایران است و تنها فرد سیاسی کشور است که این توانایی را دارد آیا این حرکت احمدی نژاد در راستای ضربه زدن به امنیت ملی نیست  .

۹- اتفاق دیگر اینکه احمدی نژاد سعی دارد ارکان نظام را وارد چالش جدیدی نماید و از طریق تابو شکنی و سپس از شورای نگهبان در قضیه تأیید صلاحیت بقایی باج بستاند.

۱۰- احمدی نژاد مانند سال ۹۲و ۹۴ در صدد اثبات این تئوری است که اصول‌گرایان منهای احمدی نژاد در رقابت‌های انتخاباتی مقابل اصلاح طلبان بازنده هستند! پیام ویژه احمدی نژاد به متحدان دیروز این است، اگر از رقابت ها کنار بکشم بازهم شما مقابل اصلاح طلبان و اعتدال گرایان مغلوب میدان خواهید بود. احمدی نژاد تعمد دارد که این واقعیت را به رخ اصول‌گرایان بکشد!

۱۱- رئیس دولت دهم  به‌خوبی می‌داند  با ورود هنجار شکنانه وی به عرصه انتخابات ۹۶ حکم تعلیق معاون سابق شکسته خواهد شد و بقایی به زندان باز خواهد گشت.

از این طریق با حرکت فرار به جلو سعی دارد از محاکمه احتمالی به‌خاطر مفاسد اقتصادی دولت‌های نهم و دهم جلوگیری نماید.

نگارنده معتقد است، ردصلاحیت احمدی نژاد چاره اصلی نیست بلکه اکنون نظام می‌بایست دریک اقدام قاطع و واقع بینانه برای رسیدن به وحدت ملی محاکمه احمدی نژاد را به‌خاطر آن همه ویرانگری و مفاسد اقتصادی کلید بزند.

در جمع بندی این مطلب باید اذعان داشت، احمدی نژاد با حرکتی مشکوک بار دیگر هزینه زا بودن خویش و حلقه حامیانش را به رخ نظام کشید. اگر محاکمه نشود قطعاً هماورد طلبی را بدون محدودیت ادامه می‌دهد. احمدی نژاد نه نجابت خاتمی را دارد و نه مانند  آیت ا…هاشمی صبور است.

کلمات کلیدی :