کد خبر: 6930تاریخ انتشار : ۱:۳۲:۳۸ - یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶

محمد علی نجفی:

همایش دیده‌بان اعتدال و یادواره تبیین اندیشه‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برگزار میشود

شست خبری همایش دیده بان اعتدال و یادواره تبیین اندیشه های آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور محمدعلی نجفی، دبیر این همایش در محل بنیاد صالحان برگزار شد.

همایش دیده‌بان اعتدال و یادواره تبیین اندیشه‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی برگزار میشود

محمد علی نجفی در خصوص این همایش اظهار داشت: همایش دیده بان اعتدال به منظور تبیین راه و اندیشه های آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی روز پنجشنبه با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی و اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری در مرکز همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می شود.

نجفی با اشاره به اهمیت برگزاری این همایش برای شناخت بهتر آیت الله هاشمی رفسنجانی بیان کرد: مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از شخصیت های برجسته و منحصر به فرد تاریخی است.

وی یاد آور شد: آیت الله هاشمی رفسنجانی نقش های اول، دوم و سوم را در مسائل سیاسی کشور ایفا کرده است.

نجفی ادامه داد: امروز ما به اندیشه ها و افکار آیت الله هاشمی برای اداره بهتر کشور نیاز داریم.

دبیر علمی همایش دیده بان اعتدال خاطرنشان کرد: هرچه از زمان  رحلت ایشان می گذرد ما بیشتر با وجوه شخصیتی آیت الله هاشمی رفسنجانی آشنا می شویم و خدمات ایشان بیشتر برای ما مشخص می شود.

وی افزود: وجه سیاسی شخصیت آیت الله هاشمی بسیار قوی بود، اما ایشان در زمینه های بسیاری اطلاعات و علم قوی داشتند.

نجفی ادامه داد: مرحوم آیت الله هاشمی فقیهی مسلط بود که با مسائل روز دنیا آشنایی داشت.

دبیر برگزاری این همایش با اشاره به برنامه های روز پنجشنبه تصریح کرد: بنا بر این دلیل که بسیاری از وجوه شخصیت آیت الله هاشمی هنوز شناخته نشده است، جمعی از یاران و دوستداران آن مرحوم تصمیم گرفتند تا همایشی برای شناساندن بیشتر اندیشه ها و آرای وی برگزار کنند. برگزار کنندگان این برنامه حزب کارگزاران و یا یک گروه خاص سیاسی نیستند، آیت الله هاشمی شخصیتی مردمی و برای همه است.

وی ادامه داد: همایش در روز پنجشنبه ۲۴ فروردین ماه برگزار خواهد شد. همچنین ۵ پنل آموزشی تخصصی برگزار می شود که هر کدام از این پنل ها دو سخنران دارد.

 

نجفی اظهار داشت: حجت الاسلام سروش محلاتی، مسعود نیلی، سید محمود دعایی، جلال رفیع، مرتضی الویری، حسین علائی، مسعود روغنی زنجانی، احمد نقیب زاده و محمد فروزنده از سخنرانان این نشست خواهند بود.

وی در انتها افزود: در این همایش نمایشگاهی از آثار آیت الله هاشمی رفسنجانی به نمایش گذاشته می شود. همچنین ویژه نامه سازندگی به طور خاص در مورد شخصیت ایشان منتشر خواهد شد.