کد خبر: 6708تاریخ انتشار : ۱:۱۰:۱۴ - سه شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶

ما به چشمان خود اعتماد داریم نه CNN

پاسخ جالب معاون نخست وزیر مجارستان به آیت الله مکارم شیرازی

ژولت شمین پیش از ظهر امروز در دیدار با حضرت آیت الله مکارم شیرازی در قم اظهار داشت: مایه افتخار ماست که جنابعالی هیأت مجاری را پذیرفتید و زمانی که نخست وزیر مجارستان نیز در تهران حضور داشتند، حضرت آیت الله خامنه ای هم ایشان را پذیرفتند.   وی ابراز داشت: مجارستان روابط خوبی با […]

پاسخ جالب معاون نخست وزیر مجارستان به آیت الله مکارم شیرازی

ژولت شمین پیش از ظهر امروز در دیدار با حضرت آیت الله مکارم شیرازی در قم اظهار داشت: مایه افتخار ماست که جنابعالی هیأت مجاری را پذیرفتید و زمانی که نخست وزیر مجارستان نیز در تهران حضور داشتند، حضرت آیت الله خامنه ای هم ایشان را پذیرفتند.

 

وی ابراز داشت: مجارستان روابط خوبی با جمهوری اسلامی ایران داشته و روابط ما روز به روز بهتر و بهتر خواهد شد و تا به امروز قراردادهای بسیاری به امضاء رسیده و در این سفر نیز قرارداد هسته‌ای به امضاء خواهد رسید.

 

 

 

معاون نخست وزیر مجارستان خاطرنشان ساخت: یک هزار و ۵۰۰ دانشجوی ایرانی در مجارستان در حال تحصیل بوده و دولت فعلی مجارستان دولتی مسیحی است و قانون اساسی ما نیز با نام خداوند آغاز شده و آماده گفتگو بین الادیانی به خصوص با ملت‌هایی که کتاب دینی دارند، می‌باشیم.

 

ژولت شمین تصریح کرد: ما می‌دانیم که جنابعالی نقش زیادی در ترویج دین و گفتگو میان ادیان داشته و کشور ما در هیچ زمانی داعش را دولت و اسلامی نمی‌داند؛ تروریست، دین و نژاد نداشته و فقط شیطان است؛ چراکه دین و تروریست نمی‌تواند در یک قالب قرار بگیرد.

 

وی با بیان این مطلب که نظر رهبران دینی درباره داعش و تروریست‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: مجارستان کنفرانس‌های بین المللی زیادی درباره ادیان برگزار کرده و از شما نیز دعوت به عمل می‌آوریم.

 

معاون نخست وزیر مجارستان ابراز داشت: کشور ما تلاش می‌کند مردمی که در فقر و مشکل در سوریه و عراق زندگی می‌کنند، زندگی بهتری داشته باشند و مجارستان احترام و ارزش زیادی برای تلاش ایران برای پذیرش مهاجران افغانی و کشورهای دیگر قائل است.

 

ژولت شمین خاطرنشان ساخت: امروز جهان غرب در حال از دست دادن ارزش‌های دینی و طبیعی خود است و در اتحادیه مشترک اروپا هم به ما حمله می‌کنند؛ چرا که  معتقدیم ازدواج باید میان مرد و زن صورت گیرد و اصرار داریم که خداوند از دین و جامعه خارج نشود و ادیان، ارزش‌های معنوی خود را در جهان مادی نشان دهند.

 

وی تصریح کرد: فعالیت‌های دینی شما برای ما محترم است؛ چراکه برای ارزش‌های معنوی تلاش می‌کنید؛ ما معتقدیم که سنت‌های دینی، قدیمی نیست که در موزه نگاه داریم؛ بلکه مردم باید در زندگی روزمره از آن استفاده نمایند.

 

معاون نخست وزیر مجارستان در پایان در پاسخ به سؤال حضرت آیت الله مکارم که آیا آنچه که در ایران مشاهده کردید با آنچه که در رسانه‌ها به نمایش می‌گذارند، یکسان است؟، بیان داشت: ما به سی ان ان (CNN) اعتقاد نداشته و به چشم خود اعتماد داریم.