کد خبر: 24تاریخ انتشار : ۱۱:۳۳:۴۸ - چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴

عضو هیات رییسه مجلس: تصویب طرح توقف مذاکرات محال است/ اعتراضات نمایندگان امروز هم ادامه داشت

یک عضو هیات رییسه مجلس با یادآوری اینکه طرح‌های سه فوریتی نیاز به 194 رای موافق دارند بر این اساس مطرح شدن و تصویب طرح توقف مذاکرات را در این شرایط محال دانست. محمد حسین فرهنگی در گفت وگو با عصرایران با یادآوری اینکه طرح‌های سه فوریتی نیاز به 194 رای موافق دارند افزود: اگر […]

عضو هیات رییسه مجلس: تصویب طرح توقف مذاکرات محال است/ اعتراضات نمایندگان امروز هم ادامه داشت
تصویب طرح توقف مذاکرات محال است/ اعتراضات نمایندگان امروز هم ادامه داشت

یک عضو هیات رییسه مجلس با یادآوری اینکه طرح‌های سه فوریتی نیاز به 194 رای موافق دارند بر این اساس مطرح شدن و تصویب طرح توقف مذاکرات را در این شرایط محال دانست.

محمد حسین فرهنگی در گفت وگو با عصرایران با یادآوری اینکه طرح‌های سه فوریتی نیاز به 194 رای موافق دارند افزود: اگر فرض کنیم 220 نفر در مجلس حضور داشته باشند 194 نفر باید رای موافق دهند تا سه فوریت یک طرحی به تصویب برسد لذا تصویب طرحی که برای توقف مذاکرات مطرح شده در شرایط فعلی امری کاملا محال و غیرمنطقی است.

به گفته این عضو هیات رییسه مجلس، چنین طرحی در قالب سه فوریت در مجلس نهایی نخواهد شد و  در خوشبینانه‌ترین حالت این طرح بیش از 30 – 40 امضای موافق ندارد.

وی یادآور شد که از ابتدای شکل‌گیری مجلس یک بار هم نشده که طرح‌های سه فوریتی مطرح شوند.

فرهنگی با اشاره به مراجعه تعدادی از نمایندگان به هیات رییسه مجلس در اعتراض به اخذ امضا از آنها برای طرح سه فوریتی به اسم دوفوریتی گفت: این اعتراضات امروز هم ادامه داشت و ما این موضوع را برای پیگیری های بیشتر به معاونت قوانین مجلس ارجاع داده ایم.

کلمات کلیدی :