کد خبر: 31609تاریخ انتشار : ۱۹:۱۷:۲۶ - چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

قاسمی در واکنش به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران:

واکنش‌های جهانی ناکامی امریکا در خروج یکجانبه از برجام را نشان داد/ اعمال تحریم‌های جدید برای جبران این ناکامی است

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران تاکید کرد: واکنش‌های جهانی ناکامی آمریکا در خروج یکجانبه از برجام را نشان داد و اعمال تحریم‌های جدید برای جبران این ناکامی است.

واکنش‌های جهانی ناکامی امریکا در خروج یکجانبه از برجام را نشان داد/ اعمال تحریم‌های جدید برای جبران این ناکامی است

بهرام قاسمی در واکنش به اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا در اعلام موارد تحریمی جدید علیه کشورمان، ضمن محکومیت شدید این اقدام گفت: این سیاست و حرکت نابجا را بخشی از ادامه رفتار نابخردانه و سیاست‌‌‌های خصمانه دولت آمریکا علیه ملت ایران می‌‌‌دانیم که طی دهه‌‌‌های گذشته همواره و به اشکال گوناگون استمرار داشته است.

وی ادامه داد: این سیاست‌‌های کینه‌‌‌توزانه نه تنها دستاوردی برای آمریکا نداشته و نخواهد داشت بلکه دولت و ملت ایران را مصمم‌‌‌تر، صبورتر و مقاوم‌‌‌تر از همیشه و گذشته برای مقابله با اقدامات ضدایرانی آمریکا آماده کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: اعلام تحریم‌‌‌های جدید علیه ایران به‌خصوص قرار دادن نام رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در لیست تحریم‌‌ها، همزمان با گفت‌وگوها و رایزنی‌‌های کشورمان با اروپا در موضوع برجام بدون آمریکا، به‌‌خوبی بیانگر آن است که ایالات متحده امریکا با خروج یکجانبه از برجام نتوانسته است تاکنون به اهداف ضد ایرانی و از پیش‌‌تعیین‌‌شده خود دست یابد.

قاسمی اضافه کرد: دولت آمریکا اینک و در پی ناکامی و آثار مخرب اشتباهات و پیش‌‌بینی‌‌‌های غلط فاحش خود پس از خروج یکجانبه از برجام، تلاش می‌‌‌کند با اینگونه رفتارها و اقدامات مخرب، بر اراده و تصمیم دیگر اعضای باقی مانده در برجام و سایر کشورهای جهان، اثر بگذارد.

وی ضمن اشاره به سوءاستفاده و زیاده‌‌‌خواهی‌‌‌‌‌های دولت آمریکا در بکارگیری انواع سیاست‌‌‌‌ها و اهرم‌‌‌های متعدد در جهت اعمال زور، طرح انتظارات بیجا و تهدید دیگر کشورها، به نفع سیاست‌‌‌‌های مخرب خود، اظهارات داشت: واکنش‌‌‌های جهانی به خروج آمریکا از برجام به خوبی نشان داد که این تصمیم غیرمنطقی و نابخردانه و خلاف تمام موازین بین‌‌‌المللی رئیس‌جمهور آمریکا تا چه میزان به اعتبار و حیثیت و انزوای هرچه بیشتر دولت آمریکا منجر و خسارات جبران‌‌‌ناپذیری برای مردم امریکا وارد کرده است و حقانیت مردم بزرگ ایران را در غیرقابل اعتماد دانستن ایالات متحده و دولت‌‌‌‌‌‌های آنان را بیش از پیش اثبات کرد.

کلمات کلیدی :