کد خبر: 736تاریخ انتشار : ۱۲:۵۹:۵۲ - سه شنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۴

ایران و غرب به توافق رسیدند

پایتخت ما: به گزارش برنا، پس از نزدیک به دوسال مذاکره، وزرای خارجه ایران و کشورهای ۵+۱ به گفتگوهای خود در هتل کوبورگ پایان دادند و توافق اولیه میان طرفین حاصل شد. بر این اساس، همه تحریم های هسته ای غرب علیه ایران لغو خواهند شد. قرار است این توافق بلافاصله به تصویب شورای امنیت […]

ایران و غرب به توافق رسیدند

پایتخت ما:

به گزارش برنا، پس از نزدیک به دوسال مذاکره، وزرای خارجه ایران و کشورهای ۵+۱ به گفتگوهای خود در هتل کوبورگ پایان دادند و توافق اولیه میان طرفین حاصل شد.

بر این اساس، همه تحریم های هسته ای غرب علیه ایران لغو خواهند شد. قرار است این توافق بلافاصله به تصویب شورای امنیت سازمان ملل برسد و در اختیار مجلس شورای اسلامی و کنگره آمریکا قرار گیرد و در فرصت دو ماهه این توافق بررسى شود. پس از بررسی این دو نهاد روسای جمهوری ایران و آمریکا تایید توافق را اعلام می کنند و مراحل آماده سازی شروع می شود.با پایان مراحل آماده سازی، روز اجرا آغاز می شود و آمریکا و اتحادیه اروپا موظف هستند در آن روز تحریم ها را لغو کنند.

لازم به ذکر است این توافق تا دقایقى دیگر در محل سازمان ملل رسمی و با حضور خبرنگاران به همه اعلام خواهد شد. پس از آن هم احتمالا یک کنفرانس خبرى برگزار خواهد شد.