کد خبر: 11579تاریخ انتشار : ۱۴:۵۱:۲۲ - دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶

بهروز نعمتی: زنگنه چهارشنبه درباره فرآیند قرارداد با توتال گزارش می دهد

سخنگوی هیئت رییسه مجلس، از حضور وزیر نفت در نشست علنی روز چهارشنبه مجلس برای ارائه گزارش درباره فرآیند قرارداد با توتال خبر داد.

بهروز نعمتی: زنگنه چهارشنبه درباره فرآیند قرارداد با توتال گزارش می دهد

بهروز نعمتی، از حضور بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در نشست علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی برای ارائه گزارش درباره فرآیند قرارداد با توتال خبر داد و گفت: قرارداد با توتال بر مبنای الگوی قراردادهای جدید IPC انجام شده است، که براساس این الگو اجازه انعقاد قرارداد به دولت داده شده و دولت نیز اختیار را به وزارت نفت داده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، افزود: براساس الگوی قراردادهای جدید نفتی این قرارد فرآیند شورای اقتصاد، دولت، مجلس و تنقیح قوانین را طی کرده است و بر این مبنا قرارداد منعقد شده است.

شرکت ایتالیایی ENI (اِنی) در هفته جاری برای بررسی فرآیند قرارداد در ایران حضور می یابد

نعمتی با بیان اینکه مجموعه وزارت نفت باید مبلغی حدود ۱۲۷ میلیارد دلار در مدت ۵ سال سرمایه جدید جذب صنعت نفت و گاز کشور کند، ادامه داد:این حجم سرمایه گذاری کلان می طلبد که شرکت های مختلف نفتی در این عرصه سرمایه گذاری کنند، که حضور توتال می تواند حضور سایر سرمایه گذاران را تسهیل کند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:ظاهرا مقرر شده در هفته جاری شرکت ایتالیایی ENI اِنی برای بررسی فرآیند انعقاد قرارداد در ایران حضور یابد.

منبع: خانه ملت