کد خبر: 670تاریخ انتشار : ۱۲:۴۶:۰۷ - سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴

سیدمحمد غرضی: ۵۰ میلیون نفر در انتخابات مجلس شرکت خواهند کرد

یکشنبه ۱۴ تیرماه گروهی از دانشجویان کارشناسی ارشد علوم سیاسی و برخی از اصحاب رسانه، میزبان سیدمحمد غرضی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بودند. مهندس غرضی که سالها سابقه خدمت در پست های کلیدی کشور را پس از انقلاب در کارنامه خود دارد این روزها حال و هوای کاندیداتوری در انتخابات مجلس را در […]

سیدمحمد غرضی: ۵۰ میلیون نفر در انتخابات مجلس شرکت خواهند کرد

یکشنبه ۱۴ تیرماه گروهی از دانشجویان کارشناسی ارشد علوم سیاسی و برخی از اصحاب رسانه، میزبان سیدمحمد غرضی کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بودند. مهندس غرضی که سالها سابقه خدمت در پست های کلیدی کشور را پس از انقلاب در کارنامه خود دارد این روزها حال و هوای کاندیداتوری در انتخابات مجلس را در سر دارد. وی در این محفل دوستانه پس دقایقی صحبت درباره تاریخ ایران و قدرت بالای اجتماعی مردم در دوره های مختلف و مخصوصا تاریخ معاصر به سوالات مخاطبان خود پاسخ داد.

· روند مذاکرات هسته ای را چطور ارزیابی می کنید و چشم انداز این مذاکرات را روشن می بینید؟

در حال حاضر ما در مذاکرات دست بالا را داریم حال چه مذاکرات بخواهد به نتیجه برسد یا نرسد. امروز آمریکایی ها سخت به دنبال مذاکره و گفتگو با ایران هستند زیرا آنها کشور ما را بسیار باپتانسیل دیده اند و حاضر نیستند به این راحتی ایران را از دست بدهند.

· خیلی ها معتقدند مردم شما و شعارهایتان را در انتخابات جدی نگرفتند، در این رابطه چه نظری دارید؟

اتفاقا مردم پیام من را دریافت کردند اما آن چیزی که باعث طنز شد روشهای برخی بازیگران اصلی سیاست نسبت به من بود.

· در این ماههای اخیر بسیاری از مسائل به انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی گره خورده است. با وجود سه طیف اصلی اصلاح طلبان، اصولگرایان و اعتدال گرایان و یا حامیان دولت، شما چه آرایشی را برای مجلس آینده پیش بینی می کنید؟

بنده پیش بینی می کنم مشارکت در انتخابات مجلس پیشرو بسیار بالا خواهد بود. تصورم بر این است که ۵۰ میلیون نفر از مردم پای صندوق های رای حاضر خواهند شد. مجلس آینده یک مجلس متعادل خواهد بود. مطمئنا افراد تندرو گروههای راست و چپ در مجلس آینده جایگاهی نخواهند داشت. افراد افراطی جبهه اصلاحات را شورای نگهبان رد صلاحیت خواهد کرد و افراد تندرو گروههای اصولگرا را مردم نخواهند پذیرفت. پیش بینی می کنم دولت به مجلس آینده نزدیکتر خواهد شد.

· در انتخابات مجلس بصورت مستقل حضور پیدا می کنید یا در حال رایزنی برای قرار گرفتن در لیست ها هستید؟

شخصا به عنوان یک فرد مستقل در انتخابات حاضر خواهم شد. حال اگر گروههای مختلف برنامه های بنده را پذیرفتند و علاقه مند به حضور من در لیست های خود بودند با کمال میل قبول خواهم کرد، زیرا این افراد هستند که به لیست ها اعتبار می دهند و نه بالعکس.

· شما در انتخابات ریاست جمهوری اعتقادی به تشکیل ستاد نداشتید. آیا در انتخابات مجلس هم همین رویکرد را خواهید داشت؟

سوابق من کاملا روشن است. عملکردم در سمت هایی که پس از انقلاب داشتم بزرگترین ستاد من است. پیشنهاد من به کسانی که علاقه مند هستند برای من تبلیغ کنند این است که بیوگرافی من را به طور وسیع در بین مردم پخش کنند.

· در صورت رای آوردن در انتخابات، مهمترین موضوعی را که در مجلس پیگیری خواهید کرد چیست؟

هدف اصلی من توسعه اسلامیت و توسعه جمهوریت است. برای تحقق این دو امر همه تلاش خود را به کار خواهم بست. حضرت امام هم تمام تلاش خود را برای تحقق این دو شعار به کار گرفت و موفق هم شد. معتقدم ما هم باید راه امام را در پیش بگیریم تا مردم را همراه خود داشته باشیم. یکی از موضوعاتی را که سخت دنبال خواهم کرد تا دولت بپذیرد، انتخاب استانداران توسط مردم خواهد بود. تلاش خواهم کرد تا مجلس را همراه خود کنم تا طرحی را در این راستا به تصویب برسانیم تا دولت ملزم به اجرای آن شود.

غرضی پس یک ساعت و نیم گفتگو در افطاری ساده و صمیمی دانشجویان و اصحاب رسانه شرکت نمود.

کلمات کلیدی :