کد خبر: 884تاریخ انتشار : ۱۶:۲۹:۴۰ - یکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴

تریبون تضمینی برخی رسانه‌ها برای دلواپسان

  ۱-دلواپسان بعد از توافق هسته ای چه بهانه ای برای کارشکنی در کار دولت تدبیر و امید دارند؟   ۲-انگیزه دلواپسان برای کارشکنی در کار دولت تدبیر و امید دارند؟   ۳-با توافق هسته ای وضعیت دلواپسان در انتخابات مجلس دهم چگونه رقم می خورد؟ سعید صدوقی مازندرانی روحانی اصلاح طلب: ۱.معتقدم افرادی که […]

تریبون تضمینی برخی رسانه‌ها برای دلواپسان

 

۱-دلواپسان بعد از توافق هسته ای چه بهانه ای برای کارشکنی در کار دولت تدبیر و امید دارند؟

 

۲-انگیزه دلواپسان برای کارشکنی در کار دولت تدبیر و امید دارند؟

 

۳-با توافق هسته ای وضعیت دلواپسان در انتخابات مجلس دهم چگونه رقم می خورد؟

سعید صدوقی مازندرانی روحانی اصلاح طلب:

۱.معتقدم افرادی که در عرصه سیاسی امروز به عنوان دلواپس معرفی شدند، جایگاهی در اتاق فکر سیاسی ایران ندارند و بیشتر نقش پیاده‌نظام را بازی می‌کنند، برای همین منتظر هستند ببینند چه دستوری به آنها داده می‌شود تا به آن عمل کنند و رفتار اینها بر اساس اندیشه و هدف خاص نیست و از گروه خود خط می‌گیرند.

پرونده هسته‌ای ایران در بازه زمانی خود تا اسفندماه ادامه می‌یابد و اسفندماه که انتخابات را در پیش داریم مهمترین مهک برای کارنامه دو ساله دولت است که در عرصه داخلی و خارجی تا چه اندازه اطمینان و اعتماد توانسته  بین خود و ملت ایجاد کرده باشد ، این اعتماد در آرای انتخابات نشان داده خواهد شد.

بعد از توافق، دست دلواپسان از خزانه کشور خالی شده و به روال عادی برگشتن کشور بعد از توافق هسته‌ای، ثروتی که شامل دارایی‌های بلوکه شده ایران است به کشور برخواهد گشت و سهم دلواپسان از این ثروت، حداقلی و ناچیز بوده و کارشکنی‌های متعددی از سوی این عده وجود خواهد داشت اما.کارشکنی جدی با شعار  پرونده هسته‌ای، اخلال در  پیروزی‌های دولت در عرصه انتخابات مجلس است.

۲٫در بین افراد دلواپس معروف در عرصه سیاسی، من کسانی را که در اتاق فکر سیاست ایران نشسته باشند نمی‌بینم. همان طور که گفتم اکثر دلواپسان جزو پیاده نظام عرصه سیاسی ایران هستند و جز اطاعات از بالادستان خود که کمتر شناخته شده هستند، قدرت دیگری ندارند. رقابت آینده دلواپسان با دولت، عرصه انتخابات مجلس است و کسب کرسی‌هایی که برای دو طرف، مهم خواهد بود.

۳٫انتخابات در ایران با فیلتر شورای نگهبان مفهوم می‌یابد.فهرستی که از دلواپسان در عرصه سیاسی ایران می شناسیم گویا دلواپسان از فیلتر شورای نگهبان با کمترین نگرانی عبور خواهند کرد و در مجموع نگرانی از این بابت ندارند و مهم این است که چه جایگاه اجتماعی و چه رای ملی را بتوانند برای خود بسازند.

دلواپسان بیش از آن که متفکر باشند مجری دستورات مافوق هستند و فرقی ندارد در مجلس حضور داشته باشند یا نه آن چه که دستور العمل دارند انجام می‌دهند، مهمتر از مجلس، رسانه‌ ها می باشند.

چاپ شده در سی و پنجمین شماره پایتخت کهن مورخ شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۴