کد خبر: 1326تاریخ انتشار : ۱۸:۴۵:۲۳ - سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴

عابد فتاحی مدعی شد:

شرایط جوی کشور بعد از مذاکرات تغییر کرده و بارش‌ها افزایش پیدا کرده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از تاثیر توافق بر آب و هوا سخن گفت و مدعی شد شرایط برای احیا دریاچه ارومیه فراهم شده است.

شرایط جوی کشور بعد از مذاکرات تغییر کرده و بارش‌ها افزایش پیدا کرده است

به گزارش پایتخت ما عابد فتاحی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی ندای ارومیه با اشاره به تقدیم متن “برجام” توسط وزارت امور خارجه به خانه ملت، اظهار کرد: من معتقدم که محمد جواد ظریف و علی اکبر صالحی یکی از برجسته ترین توافقات سیاسی تاریخ را تقدیم خانه ملت کردند.

وی افزود: بالاخره باید این مسئله را بپذیریم که در یک توافق سیاسی، یکسری امتیازات به طرف مقابل داده و یکسری امتیازات گرفته میشود و این توافق یک توافق خوب برای ملت ایران است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس خاطرنشان کرد: بخش اعظمی از نمایندگان بعد از سخنرانی وزیر امور خارجه قانع شده اند و به نظرم آن عده ای که از توضیحات ظریف قانع نشدند اولویت های سیاسی دارند.

فتاحی به تاثیر مثبت مذاکرات بر آب و هوای کشور هم اشاره کرد و گفت: بعد از مذاکرات شرایط لازم برای احیاء دریاچه ارومیه ایجاد شده است، همان طور که مشاهده میکنید شرایط جوی کشور بعد از مذاکرات تغییر کرده و بارش ها افزایش پیدا کرده است.

عضو فراکسیون اهل سنت مجلس اذعان کرد:گرمای هوا در شهرهای بزرگ کشور کاهش یافته و به نظر می رسد، علت خشکسالی های اخیر جنگ و جدال هسته ای بوده است.

وی افزود: احساس می شود که در ۱۲ سال گذشته، اروپا از ورود ابرهای بارشی به آسمان ایران جلوگیری کرده و از زمان توافق آب و هوای کشور به کلی متحول شده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس تصریح کرد:به نظر می رسد که ما بعد از مذاکرات به صفحه جهانی بازگشته ایم و الان میتوان از قدرت های جهانی برای حل مشکل دریاچه ارومیه استفاده کنیم.