کد خبر: 39055تاریخ انتشار : ۱۹:۴۰:۴۹ - یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۷

معرفی اسامی و عکس اعضای بازداشتی شورای شهر بابل

فعالان سیاسی بابل می‌گویند برای پیدا کردن ریشه فساد به کدهایی که امام جمعه داده بود مراجعه شود؛ کدهایی همچون: «آیا اداره اطلاعات و نهادهای امنیتی خبر نداشتند از ماه‌های قبل در تریبون نمازجمعه گلایه کردم و به من توصیه کردند که نگویم» و «زنی را در این رابطه به فحشا کشاندند و دام پهن کردند» و «پول‌های کلانی برای حذف فیلم‌های غیر اخلاقی خود رشوه دادند»

معرفی اسامی و عکس اعضای بازداشتی شورای شهر بابل

خبر فساد اخلاقی ۵ نفر از اعضای شورای شهر بابل در روزهای گذشته بازتاب گسترده‌ای داشته است.

حالا تک تک اعضای شورای شهر بابل در مظان اتهام قرار دارند و در فضای مجازی نیز اخبار درست و غلط به صورت آمیخته با هم منتشر می‌شود. شورای شهر بابل ۹ عضو دارد. سید مقیم مقیمی، سیف‌الرضا شهابی، جواد بیژنی، محمد رضا شافعیان، سید مهدی تاجداران، مهدی کاشی، فرامرز ابوالحسنی، مرمر فیروزپور و رجب ملایی رئیسی.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد از این جمع، سیدمقیم مقیمی، فرامرز ابوالحسنی، محمد رضا شافعیان و مرمر فیروزپور بازداشت نشده‌اند؛ لذا می‌توان نام ۵ نفری که بازداشت شده‌اند را حدس زد: رجب ملایی رییسی، مهدی علیجانزاده کاشی، سیدمهدی تاجداران، سیف الرضا شهابی و جواد بیژنی. امام جمعه چه گفته بود؟ فعالان سیاسی بابل می‌گویند برای پیدا کردن ریشه فساد به کدهایی که امام جمعه داده بود مراجعه شود.

امام جمعه بابل گفته بود «این صحنه یکدفعه به وجود نیامد» و برخی از افراد رذل درون شورا از مدت‌ها قبل این اقدام‌ها را انجام می‌دادند. چشمانی ناظر این صحنه‌ها نبودند، این استان، استانداری و نهادهای نظارتی ندارد. «آیا اداره اطلاعات و نهادهای امنیتی خبر نداشتند از ماه‌های قبل در تریبون نمازجمعه گلایه کردم و به من توصیه کردند که نگویم»، اما من دهان خود را نبستم و نمی‌بندم، «بوی مشمئز رشوه‌ها و خیانت‌های آن‌ها» را بارها به مسؤولان تذکر دادم.

به بهانه تعامل به‌راحتی از این فسادها چشم‌پوشی می‌کردند. این افراد رذل در شورای شهر با همکاری برخی از افراد در بیرون، گردن کلفتی کردند، «زنی را در این رابطه به فحشا کشاندند و دام پهن کردند»، «پول‌های کلانی برای حذف فیلم‌های غیر اخلاقی خود رشوه دادند» و این خفت‌بارترین صحنه است که جانورهایی این‌چنین در این شهر نفوذ کنند.

یکی ٣٧٠ میلیون، یکی ۴۵٠ میلیون تومان و یکی دیگر یک میلیارد و دویست میلیون تومان برای محو فیلم هزینه دادند. بازداشت معاون شهردار خبر بازداشت این افراد در حالی منتشر شده که منابع خبری، اطلاعاتی در اختیار رسانه ها قرار دادند که پرده از عمق فساد در شورا و شهرداری بابل دارد. روز شنبه خبر رسید که یکی از معاونان شهرداری بابل نیز بازداشت شده است.

تعداد بیشتری از مدیران شهرداری و دیگر اعضای بازداشت نشده شورای شهر بابل نیز مدام به نهادهای اطلاعاتی احضار می‌شوند. با توجه به صحبت‌های امام جمعه بابل، به نظر می‌رسد قضیه دام با واسطه یک زن زیبا که یکی از مسئولان شهری او را اجیر کرده، صورت گرفته تا بتوانند روی رای سایر اعضای شورای شهر اثرگذار باشند.

یکی از فعالان سیاسی بابل ضمن تایید این مطلب می‌گوید: فردی که امروز به عنوان چهره پشت پرده رسوایی جنسی مطرح شده است، از نزدیکان یکی دیگر از مسئولان است که از طریق یک زن که گویا آتلیه عکاسی داشته است، اعضای شورای شهر را به آتلیه دعوت می‌کرده و بعد از برقرای رابطه جنسی، در آنجا از آن‌ها فیلم تهیه می‌کرده است.

وی از این فیلم‌ها به عنوان ابزار فشار برای دریافت پول یا قراردادهای شهرداری استفاده کرده است و اگر آنچنان که امام جمعه شهر گفته است، ابعاد این قضیه پیگیری شود، تعداد بیشتری از افراد این بار به اتهام فساد اقتصادی بازداشت خواهند شد.

 

منبع: تهران ۲۴