کد خبر: 2266تاریخ انتشار : ۰:۰۰:۱۸ - دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴

آیت‌ الله مکارم شیرازی: خطر نفوذ دشمنان در هیئت‌های مذهبی جدی است

یکی از مراجع تقلید شیعیان، خطر نفوذ نرم دشمنان در هیئت‌های مذهبی را جدی دانست و گفت: باید مراقب باشیم که دشمنان بنای عظیم عزاداری برای سیدالشهدا(ع) را سست یا واژگون نکنند. به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی غروب شنبه در دیدار حجت‌الاسلام عباس اسکندری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم و اعضای […]

آیت‌ الله مکارم شیرازی: خطر نفوذ دشمنان در هیئت‌های مذهبی جدی است

یکی از مراجع تقلید شیعیان، خطر نفوذ نرم دشمنان در هیئت‌های مذهبی را جدی دانست و گفت: باید مراقب باشیم که دشمنان بنای عظیم عزاداری برای سیدالشهدا(ع) را سست یا واژگون نکنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی غروب شنبه در دیدار حجت‌الاسلام عباس اسکندری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم و اعضای شورای هیئت‌های مذهبی استان قم با وی، اظهار داشت: شهادت شهدای کربلا سرمایه عظیمی است که در زمان خودش سبب رسوایی خاندان بنی امیه و در زمان‌های بعد به یک جریان مهم برای مبارزه با تمام انحراف‌ها و ظلم‌ها تبدیل شد.

وی خاندان بنی امیه را دشمن اصلی مسلمانان دانست و تأکید کرد: ابوسفیان اولین دشمن پیغمبر اکرم(ص) و اسلام بود و جنگ‌های ضد اسلامی با تحریک او انجام می‌گرفت. بعد از آنکه اسلام آمد، ابوسفیان شمشیر را از رو بسته بود و پس از اینکه اسلام تقویت شد و آن‌ها نتوانستند با مسلمانان مبارزه کنند، به جمعیت منافقانی تبدیل شدند تا از طریق نفوذ در میان مسلمانان به اهداف خود برسند و متأسفانه موفق شدند نفوذ کنند.

استاد برجسته حوزه علمیه تصریح کرد: از مسلمانان اوایل اسلام تعجب می‌کنم که چرا راضی شدند پسر ابوسفیان جانشین رسول الله(ص) شود. نمی‌دانیم آنها خواب بودند که اجازه دادند پسر دشمن درجه یک رسول خدا، خلیفه مسلمانان شود.

آیت الله مکارم شیرازی با بیان اینکه بسیاری از قیام‌هایی که بعد از شهادت امام حسین(ع) شده از جریان کربلا نشأت می‌گیرد، گفت: به واسطه همین قیام‌ها بود که بنی امیه نتوانستند اسلام را به دوران جاهلیت برگردانند.

وی اضافه کرد: ائمه هدی سعی کردند شعله عزاداری برای سیدالشهدا(ع) را روشن نگه دارند و پس از آن، در دوران غیبت صغری و کبری، علما سعی کردند این شعله همچنان روشن بماند.