کد خبر: 40780تاریخ انتشار : ۳:۵۳:۱۲ - یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷

نسترن طارسی – خبرنگار مستقل

تصمیم مهم نمایندگان مجلس در جلسه غیر علنی امروز

درحالی که کمتر از ۱۰ روز به پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با تروریسم باقی نمانده است، هنوز سرنوشت نهایی اف.ای.تی.اف در هاله‌ای از ابهام است. گمان می‌رفت که روز یکشنبه پانزدهم مهرماه نخستین دستور جلسه علنی مجلس شورای اسلامی CFT باشد.

تصمیم مهم نمایندگان مجلس در جلسه غیر علنی امروز

درحالی که کمتر از ۱۰ روز به پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با تروریسم باقی نمانده است، هنوز سرنوشت نهایی اف.ای.تی.اف در هاله‌ای از ابهام است. گمان می‌رفت که روز یکشنبه پانزدهم مهرماه نخستین دستور جلسه علنی مجلس شورای اسلامی CFT باشد.
یکی از اعضای هییت رییسه مجلس شورای اسلامی عصر شنبه در گفتگو با مستقل اظهار داشت: یکشنبه نخستین دستور ما بررسی اف.ای.تی.اف است. اما به جهت حساسیت و اهمیتی که این طرح در داخل و خارج دارد ابتدا در جلسه غیر علنی مطرح می‌شود و چنانچه جمع‌بندی این باشد که تصویب شود جلسه علنی می‌گردد و مطرح خواهد شد.
این عضو هییت رییسه همچنین ابراز داشت در صورتی‌که جلسه غیر علنی به طول بکشد احتمالا روز سه‌شنبه در صحن علنی بررسی خواهد شد. با بررسی تقریبا گسترده از آرایش فراکسیون‌های مستقلین و اصلاح‌طلبان به وضوح می‌توان گفت اگر رای‌گیری مخفی به عمل آید به طور قطع و یقین حدود ۱۸۰رای حامی اف.ای.تی.اف خواهند بود.
اگر اف.ای.تی.اف تصویب نشود قطعا کشور در آستانه تحریم‌های آمریکا، مشکلات عدیده‌ای اقتصاد بحران‌زده ایران را احاطه می‌کنند.

کلمات کلیدی :