کد خبر: 41804تاریخ انتشار : ۱۷:۲۶:۱۷ - یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷

جلال میرزایی:

دولت به کارگران و اقشار کم‌درآمد جامعه توجه بیشتری داشته باشد

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، گفت‌: کارگران، خانواده‌های بی‌سرپرست و بازنشستگان باید در اولویت دولت برای حمایت قرار داشته باشند.

دولت به کارگران و اقشار کم‌درآمد جامعه توجه بیشتری داشته باشد

جلال میرزایی با اشاره به اخبار منتشر شده مبنی بر موافقت دولت با افزایش حقوق کارمندان و مخالفت دولت با افزایش حقوق کارگران، بیان‌ کرد: من نمی دانم دولت از کجا قرار است منبع تامین افزایش حقوق را فراهم کند، آیا قرار است دولت پول چاپ کند؟ که این امر نقدینگی را افزایش می‌دهد و اقتصاددانان معتقد هستند که تورم نیز بالا می‌رود.

وی در ادامه‌ بیان‌ کرد: از سوی دیگر دولت در فروش ارز و سکه نتوانسته است درآمد چندانی از مابه التفاوت قیمت ارز  در بازار کسب کند و بیشتر سود به جیب دلالان رفته است.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، بیان‌ کرد: درآمدهای کشور در حال کاهش است و درآمدهای مالیاتی نیز  تحت تاثیر رکود ایجاد شده قرار دارد و بعید است مانند سال گذشته قابل وصول باشد. این که دولت از کجا می‌خواهد این هزینه را تامین کند جای سوال دارد.

وی در ادامه‌ تصریح کرد: دولت در شرایط کنونی باید بر روی حمایت غیر نقدی از اقشار ضعیف تمرکز کند و باید توجه‌اش بیشتر معطوف به کارگران، بازنشستگان و اقشار کم درآمد جامعه باشد. این که دولت حقوق کارمندان را افزایش دهد خوب است، اما باید ببینیم که در شرایط امروز کدام یک از اقشار جامعه بیشتر تحت فشار قرار دارند.

میرزایی خاطرنشان کرد: کارگران و بازنشستگان حقوق‌های ناچیزی را دریافت می‌کنند. در زمینه افزایش حقوق نباید مسیر اشتباهی طی شود. ما باید بدانیم که در کدام یک از بخش‌ها فشار بیشتری وجود دارد و از آن بخش حمایت ویژه‌ ای کنیم.

این عضو فراکسیون امید مجلس در پایان گفت‌: بسته حمایتی که آقای نوبخت به آن اشاره کرده‌اند و گفتند که دولت برای اجرای آن برنامه دارد، طرح خوبی است. کارگران، خانواده‌ های بی سرپرست و بازنشستگان باید در اولویت دولت قرار داشته باشند و اگر پولی باقی ماند سپس دولت به سراغ کارمندان برود.

 

 

منبع: رویداد۲۴