کد خبر: 2284تاریخ انتشار : ۰:۵۹:۳۱ - چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴

مداحی عرصه تهمت و افترا نیست

  ١- بهترین عزادارى که در آن شرکت کرده اید را بفرمایید ٢- عواقب تحریف در واقعه کربلا چه پیامدهاى منفى داشت؟ ٣- ورود مداحان به عرصه سیاست را چگونه ارزیابى مى کنید؟ ۱– به عنوان شیعه حضرت علی علیه السلام  و پیرو اهل بیت علیهم السلام از دوران کودکی در مراسم تعزیه حضرت ابی […]

مداحی عرصه تهمت و افترا نیست

 

١- بهترین عزادارى که در آن شرکت کرده اید را بفرمایید

٢- عواقب تحریف در واقعه کربلا چه پیامدهاى منفى داشت؟

٣- ورود مداحان به عرصه سیاست را چگونه ارزیابى مى کنید؟

۱– به عنوان شیعه حضرت علی علیه السلام  و پیرو اهل بیت علیهم السلام از دوران کودکی در مراسم تعزیه حضرت ابی عبدالله و سایر ائمه علیهم السلام شرکت نموده ام و همه آن ها عزیز و محترم بوده و نمی توان یکی را به عنوان بهترین نام برد.

۲- به هر صورت تحریف در همه موارد بیان یک واقعیت بر خلاف آنچه که هست ، می باشد یعنی واقعیتی را به شکلی کسی تعریف کند که با واقع آن تطبیق نمی کند این نوعی دروغ است و گاه نوعی تهمت و گاه اضلال و موجب گمراهی بندگان خدا می باشد و در هر جا و در هر موردی ،تحریف کاری غلط و نادرست و غیر اخلاقی و غیر عادلانه است مخصوصا اگر مساله ،مساله ای مقدس و مهم باشد، تحریف قرآن باشد تحریف سیره پیامبر باشد تحریف سیره امام باشد تحریف سیره معصومین باشد و تحریف واقعه عظیم و مقدس و آموزنده ای مثل واقعه کربلا و عاشورا باشد.قطعا این تحریف امری غیر جایز و غیر مجاز و محرم است و در واقعیت یک واقعه عظیم مقدس تاریخی آموزنده که وسیله تعلیم بشریت است باعث ایجاد اخلال می باشد یعنی ایجاد اختلال در آموزه ای است که باید مردم را هدایت کند ولی بر اثر تحریف باعث گمراهی آن ها می شود .بنابراین امری غیر مجاز می باشد.

۳– البته ورود به سیاست بر اصل سیاست یعنی ورود و فعالیت برای انتخابات ،رفتن به دنبال کاندیدایی معتبر و خدمتگزار مردم و تعیین سرنوشت ،امری طبیعی است و حقی است که در قانون اساسی آمده که سرنوشت انسان به دست خود اوست و خداوند نیز این حق را به انسان داده و هیچ کس نمیتواند این حق را از انسانن سلب نماید. اما ورود به سیاست با غیبت کردن تهمت بستن با تحریف کردن با تبلیغات ناروا با تعریف بیجا با انتقاد بیجا  با غرض ورزی و امثال این ها ، چه از جانب مداح یا روحانی یا استاد دانشگاه ،از هیچ کسی جایز نیست .اگر مداحان به وظیفه خود در مقام فعالیت انتخاباتی بصورت قانونی و سالم و اخلاقی  شرکت کنند ،اشکالی ندارد. اما اینکه عرصه مداحی را عرصه تهمت ،افترا ،تحریک بر علیه دیگران و گاهی حکم اعدام که بعضی از این آقایان صادر می کنند که به هیچ عنوان جایز نمی باشد.