کد خبر: 2177تاریخ انتشار : ۲۰:۱۴:۳۵ - شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۴

بیرانوند نماینده بروجرد در گفتگوی اختصاصی  با پایتخت کهن مطرح کرد:

چرا ظریف در بغل اوباما رفت؟

می گویند آقای ظریف به طور تصادفی رفته در بغل اوباما.اولا این که می گویند تصادفی توهین به این ملت است و این قضاوت مردم دنیا را نسبت به ما دچار مشکل خواهد کرد زیرا همه دنیا می دانند در آن سطح هیچ تصادفی و اتفاقی وجود ندارد. همه چیز برنامه ریزی شده قبل از سفر بوده

چرا ظریف در بغل اوباما رفت؟

 

س: در تذکر شفاهی همزمان با مرگ بر آمریکا به وزیر خارجه حمله کردید، لطفا در این باره توضیح دهید؟

از بدو انقلاب آمریکا با ما دشمنی کرده و این دشمنی را هم پنهان نمی کند و از همه ابزار هم برای اعمال این دشمنی استفاده می کند. یک عده هستند که آمریکا را دشمن نمی دانند یا اینکه سطح دشمنی آمریکا را در سطح کلام نازل می دانند، در حالی که آمریکا هم دشمن ما است و هم اقدام عملی علیه ما انجام داده است.  یکی از دست به نقد ترین اقدامات آمریکا که علیه ما انجام داده است همین تحریم اقتصادی است که یک جنگ تمام عیار است و جالب است که یک عده دنبال این هستند که چهره آمریکا را تطهیر کنند. همین چند روز پیش کنگره آمریکا طرحی را تصویب کرد که اگر یک امریکایی در هر نقطه ای کشته شود خون اش را به پای ما بگذارند و غرامتش را هم از دارایی های ما کم کنند.

س:چرا به دولت روحانی حمله می‌کنید؟

عده ای فکر می کنند جنگ امریکا با ما سر نفت است اما چنین نیست و آمریکا با این ملت مشکل دارد چون این ملت زیر بار حرف زور آمریکا و امثالهم نرفته و ادعای استقلال فرهنگی دارد و خودش را دنباله رو کسی نمی داند. حالا چنین دولتی درست در زمانی که حجاج ما به دلیل  بی تدبیری یا عمد یک حکومت بدوی و بیابانی وابسته به همین آمریکا نزدیک به ۵۰۰ حاجی ما را به بدترین وضع به شهادت رسانده. در چنین وضعیتی  می بایست سفر نیمه تمام گذاشته می شد تا در این جا به اوضاع سر و سامان داده شود. هنوز بعد از چند روز تکلیف چندین حاجی ما روشن نیست اما این ها نیامدند زیرا اولویت های دیگری داشتند.

س: چرا در این برهه به ظریف که مورد تائید رهبری است حمله می‌کنید؟

در این وضعیت می گویند آقای ظریف به طور تصادفی رفته در بغل اوباما.اولا این که می گویند تصادفی توهین به این ملت است و این قضاوت مردم دنیا را نسبت به ما دچار مشکل خواهد کرد زیرا همه دنیا می دانند در آن سطح هیچ تصادفی و اتفاقی وجود ندارد. همه چیز برنامه ریزی شده  قبل از سفر بوده و این که می آیند در رسانه می گویند که این دیدار اتفاقی بوده این امر توهین به ملت است و بازی با شعور این مردم است. ما این حرف را به آقای ظریف گفتیم و زدیم تا دیگر این اتفاق تکرار نشود.

س: اگر شما جای ظریف بودید در سازمان ملل چه اقدامی می‌کردید؟

شبیه این است که بگوییم که اگر یک قطاری تصادفا با یک کشتی برخورد کند چه می شود. دقیقا به همین شکل قیاس خارج از قاعده است و اصلا چنین برخوردی را نداریم. یعنی اولا ساعت و سطح برنامه ها با هم متفاوت است.  پس این توهین به سوال شوندگان است که اگر شما بودید چه کار می کردید؛ ما می خواهیم بگوییم که اصلا اینچنین اتفاقی را نداریم. این نتانیاهو ملعون در یکی از رستوران های ایتالیایی به محض این که متوجه می شود که یکی از مسئولین کشورهای اسلامی آن جا است اصلا وارد رستوران نمی شود. او پروتکل اش را رعایت می کند و ما چطور بپذیریم آقای ظریف به طور اتفاقی افتاده در بغل اوباما.

س: عده‌ای از همفکران شما به دنبال استیضاح هستند و عده ای می گویند استیضاح در شرایط فعلی به صلاح نیست؛ به نظر شما کدام نظر درست است؟

ما احتمال می دهیم یکی از بحث هایی که از طرف نمایندگان مطرح شود همین موضوع رفتار ظریف باشد. ظریف خطای بزرگی کرده. اقای ظریف اگر یک فرد بود که اوباما اجازه نمی داد یک فرد عادی از حلقه های امنیتی اش بگذرد، اگر به عنوان وزیر خارجه ایران رفته در بغل اوباما، چنین اجازه ای نداشته و سیاست های کلی نظام این اجازه را نه به ظریف داده و نه به دیگری. در هر شکلی اقای ظریف تخلف کرده و در این امانت خیانت کرده.

س: چرا فکر می‌کنید مصافحه ظریف گناهی غیر قابل بخشش است؟

گناهان اجتماعی چون تبعاتش خارج از کنترل فرد است نمی‌توان از آن‌ها اغماض کرد و بخشش کار درستی نیست  ….

س: واکنش های مردم در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به نطق قبل از دستور شما چه بود؟             

به ضد انقلاب که امیدی نیست چون سرسپرده است و در پازل دشمن بازی می کند. اما یکسری جوان چون تلفن ما را در فضای اجتماعی منتشر کردند یک عده تماس گرفتند و پیام دادند.

س: آیا انتقادات مردم را به خودتان وارد می دانید؟

حتی من شنیدم کسانی که شماره شان هم شبیه من بوده این پیامک ها برایشان رفته. اما عرض کنم ما از کسانی که برای کشور دلسوزی می کنند قدردانی می کنیم منتها این که ما خطای بزرگ و خبطی که صورت گرفته را نبینیم و بعد برخورد با این خطا را ببینیم می شود برخورد گزینشی.  شما در ارزیابی باید بگویید که اقای ظریف با اجازه چه کسی و چرا این کار را انجام داده.

س: ظریف از وزرایی است که مشخصا مورد تائید مقام معظم رهبری است در این زمینه آیا رفتار شما منطبق با نظر رهبری است؟

ببینید یقینا به این شکل نیست که این فعلی که اتفاق افتاده مورد تایید مجلس باشد. مقام رهبری می گوید امریکا شیطان بزرگ است اما یک‌سری می خواهند این چهره را بزک کنند. چطور ما غلط ترین فعلی که طی چند وقت گذشته اتفاق افتاده را به بهانه این که مقام رهبری طی مذاکرات از اقای ظریف و زحماتشان قدردانی کرده اند بگوییم این کار تائید کردند. مثل این می ماند که یک نفر جراح حرفه ای باشد و ده نفر را جراحی کرده باشد اما نفر یازدهم را طی جراحی می کشد و ما اجازه بدهیم خون نفر یازدهم پایمال بشود  به دلیل این که ده نفر را جراحی کرده.هر کس فعل غلطی کرد باید پای مسئولیتش بایستد.