کد خبر: 43353تاریخ انتشار : ۱۸:۴۹:۵۱ - چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷

مدیرکل امور بندرى سازمان بنادر و دریانوردی:

تکذیب ممنوعیت خروج برخى اقلام از بنادر امارات به مقصد ایران / صادرات و واردات بین ایران و امارات در حال انجام است

مدیرکل امور بندرى سازمان بنادر و دریانوردى با تکذیب ممنوعیت خروج برخى اقلام از بنادر امارات به مقصد ایران در پى تحریم هاى ظالمانه آمریکا، تصریح کرد: هیچ ممنوعیت، محدودیت و تفکیک کالایى بین ایران و امارات صورت نگرفته و صادرات و واردات طبق روال قبل در حال انجام است.

تکذیب ممنوعیت خروج برخى اقلام از بنادر امارات به مقصد ایران / صادرات و واردات بین ایران و امارات در حال انجام است

به گزارش پایتخت ما و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، روانبخش بهزادیان در واکنش به خبری مبنی بر ممنوعیت خروج برخی اقلام از بنادر امارات به مقصد ایران در پی تحریم‌های آمریکایی ها، اظهار کرد: چنین خبری مربوط به سایت رسمی گمرک نیست و پس از صحبتی که ما با مسئولان گمرک جمهوری اسلامی ایران داشتیم این خبر تایید نشد.

 وی ادامه داد: بنابراین خبر خروج برخی اقلام از بنادر امارات به مقصد ایران در پی تحریم‌های آمریکایی ها ممنوع و محدود شده است صحت ندارد و هیچ منبع رسمی نیز آن را تایید نمی کند.

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه مبادلات بازرگانی بین ایران و امارات در حال حاضر برقرار است، بیان کرد: در مورد این خبر که شاید شخص خاصی آن را مطرح کرده ممکن است مشکل خاصی مربوط به خود شناور  و یا صاحبان کالای آن وجود داشته که عاملی برای ممنوعیت خروج کالا از امارات و ورود آن به ایران گردیده است.

 بهزادیان، تاکید کرد: در حال حاضر هیچ‌گونه مشکلی  مبنی بر ممنوعیت خروج برخی اقلام از بنادر امارات به مقصد ایران وجود ندارد کما اینکه صادرات به کشور امارات صورت می‌گیرد و واردات نیز از این کشور به مقصد ایران انجام می شود و هیچ گونه محدودیت و تفکیک کالایی نیز در این رابطه مدنظر قرار نگرفته است.

 گفتنى است که به تازگى خبرى مبنى بر ممنوعیت خروج برخى اقلام از بنادر امارات به مقصد ایران در پى تحریم هاى ظالمانه آمریکا منتشر شده است که قویا تکذیب شده و هیچ منبع رسمى اعم از گمرک جمهورى اسلامى ایران و سازمان بنادر و دریانوردى آن را تایید نمى کند.

منبع: ایلنا