کد خبر: 42703تاریخ انتشار : ۵:۱۲:۲۸ - یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷

ابوالقاسم عابدین پور - نماینده ادوار مجلس

دغدغه‌های فوتبالی وزیر دلسوز!

چه اندازه مایه مباهات و افتخار است که وزیر آموزش و پرورش، دغدغه تمایلات دانش آموزان را دارد.

دغدغه‌های فوتبالی وزیر دلسوز!

چه اندازه مایه مباهات و افتخار است که وزیر آموزش و پرورش، دغدغه تمایلات دانش آموزان را دارد.
یک وزیر شایسته که حتی حاضر نیست نوجوانان و جوانان ما دلواپس تیم مورد علاقه‌شان باشند. تیمی که نماینده ملت ایران در این مسابقه محسوب می‌شود.
حالا مهم نیست چند درصد دانش آموزان تمایل به تماشای این بازی دارند؛ یا چند درصد آنها اساسأ علاقه‌‌ایی به فوتبال ندارند؛ و یا بنابر اقتضای سنشان، فهم فوتبال از ادراکشان خارج است یا نیست؛ بلکه مهم این است که وزیر و تیم مشورتی ایشان دغدغه‌مند مسائل آموزش و پرورشند.
با چنین رویکردی، بعید نیست که پس از این، وقتی انجمن و کانون صنفی فرهنگیان، اعم از شاغل و بازنشسته به وضعیت معیشتی خود اعتراض دارند، با حفظ رعایت مسائل آموزشی و بی آن که یک ساعت امر آموزش مختل شود، تجمعاتشان در ساعتی خاص صورت پذیرد و صدای حق‌طلبی‌شان به گوش مسولین برسد!
اصلأ بعید نیست که پس از این اگر معلم‌ها در رابطه با خواسته‌های صنفی‌شان دستگیر شوند، ایشان بلافاصله پیگیر وضعیت همکارانشان شوند و اجازه ندهند آنان از بازداشتگاه یا بیمارستان روانی سر در آورند.
وزیر آموزش و پرورش با تکیه بر این خانواده چند صد هزار نفری، قادر است با شهامت در جمع هیأت وزیران به پاخیزد و تا احقاق حق فرهنگیان،لحظه‌ای دست از تلاش برندارد.
این وزیر می‌تواند جا پای وزیر بهداشت بگذارد و کاری کند که به واسطه بی‌‌فایدگی وزارتخانه‌اش، هیچگاه نزد همکارانش احساس شرمندگی نکند.
فوتبال امر مهمی است و شاد کردن بچه‌ها، به هرصورت، نوعی اصلاح در روش آموزشی تعبیر می‌شود. اما مهم‌تر از آن سفره خالی فرهنگیان و شرمندگی بازنشستگان است که بعد از یک عمر زحمت، همیشه در اضطراب فقر و تنگ‌دستی ناشی از بی‌برنامگی وزارت مطبوع، به سر می‌برند.گاهی یک بازی فوتبال چه‌ها که نمی کند.
آفرین آقای وزیر!!