کد خبر: 4487تاریخ انتشار : ۱۷:۱۴:۵۳ - چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵

آخرین وضعیت شکایت سید محمد خاتمی از حسین شریعتمداری/ سردار نقدی هنوز در دادسرا حاضر نشده است

وکیل رییس دولت اصلاحات جزئیاتی از شکایت‌های موکل خود علیه برخی از مسئولان را تشریح کرد.

آخرین وضعیت شکایت سید محمد خاتمی از حسین شریعتمداری/ سردار نقدی هنوز در دادسرا حاضر نشده است

به گزارش پایتخت ما، سید محمد انجام وکیل سید محمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، درباره موضوع این شکایت اظهار کرد:‌ سردار نقدی چندی پیش در مصاحبه‌ای با روزنامه شرق ادعا می‌کند که آقای خاتمی از پادشاه عربستان برای کارهای سیاسی خود پول گرفته است که خبرنگار به سردار نقدی می‌گوید قبلا این مسئله تکذیب شده است. سردار نقدی جواب می‌دهد که من را محاکمه کنید و من آنجا جواب می‌دهم.

وکیل رئیس دولت اصلاحات اضافه کرد: چون این ادعا مبنایی ندارد قریب دو هفته پیش یک شکایت کیفری با عنوان نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی علیه سردار نقدی در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای رسانه ثبت کردیم که در حال رسیدگی است.

وی درباره علت طرح شکایت از سوی رئیس دولت اصلاحات تشریح کرد: سال ۸۸ در برنامه «دیروز،‌ امروز، فردا» آقای شریعتمداری موضوع جرج سورس را علیه آقای خاتمی مطرح کرد. آقای خاتمی مشی شکایت ندارد اما در دیداری که با علما و مراجع قم داشتند وقتی این مسئله مطرح می‌شود به آقای خاتمی می‌گویند که اگر مسئله واقعیت ندارد شکایت کنید به همین خاطر تصمیم به طرح شکایت گرفته شد. شکایت از مدیرمسئول روزنامه کیهان در شعبه ۲ بازپرسی کارکنان دولت مورد رسیدگی قرار گرفت و آقای شریعتمداری یک نوبت احضار و تفهیم اتهام شد. آقای شریعتمداری در آن جلسه گفته بود که طرح این شکایت خیلی مسخره است و آقای خاتمی هم قبول دارد ولی این وکیل سرخود، این مسئله را پیگیری می کند.

انجام در ادامه گفت‌وگو با آنا افزود:‌ این شکایت از آقای شریعتمداری به این دلیل که باید همه شکایت ها از یک فرد در یک پروسه رسیدگی شود با سایر شکایت‌ها تجمیع شد ولی گویا دادستان خواهان آن بود که این شکایت به طور جداگانه پیگیری شود و من چند بار سعی کردم با مراجعه به دفتر دادستان پیگیر آن شوم ولی تا به حال به نتیجه مشخصی نرسیده است.

وکیل رئیس دولت اصلاحات گفت: من از آقای خاتمی کسب اجازه کردم که طرح شکایت از سردار نقدی را در رسانه ها مطرح کنم.

سردار نقدی هنوز در دادسرا حاضر نشده است
سید محمد انجام همچنین در گفت‌‌وگو با ایلنا در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون سردار نقدی در دادسرا حاضر شده است، اظهار کرد: به دلیل درجه نظامی سردار نقدی، دادسرا طبق قانون باید احضاریه را به ستاد کل نیروهای مسلح ارسال و آن ستاد احضاریه را به دست فرد برساند. این پروسه کمی زمان‌بر است و به همین دلیل هنوز سردار نقدی در دادسرا حاضر نشده است.
انجام در مورد شکایت سید محمد خاتمی از حسین شریعتمداری نیز گفت: آقای شریعتمداری احضار و در جلسه بازپرسی تفهیم اتهام نیز شد. آقای شریعتمداری در آن جلسه مدعی شد که دیدار رییس دولت اصلاحات با جورج سورس مسئله واضحی است و مثل اینکه اکنون که آفتاب در آسمان است بگوییم شب است. در آن زمان دادسرا برای آقای شریعمتداری قرار خفیفی صادر کرد و منتهی به صدور کیفرخواست و ارسال به دادگاه نشد.
انجام در پاسخ به این پرسش که آیا رییس دولت اصلاحات شکایت‌های دیگری نیز انجام داده است، گفت: اخیرا یک نماینده مجلس و همچنین سردار نقدی مجددا اظهاراتی را در مورد رییس دولت اصلاحات مطرح کرده‌اند که ممکن است در آینده نیز از آنها شکایت کنیم.