کد خبر: 46409تاریخ انتشار : ۷:۰۶:۳۶ - سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷

علی نظری- سردبیر روزنامه مستقل

روحانی رئیس جمهور محصور!

در پی استعفای سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی، شایعاتی مبنی بر اختلافات وزیر بهداشت با محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه به گوش می‌رسید.

روحانی رئیس جمهور محصور!

در پی استعفای سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی، شایعاتی مبنی بر اختلافات وزیر بهداشت با محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه به گوش می‌رسید.

مسیح مهاجری، مدیر مسئول روزنامه «جمهوری اسلامی» در سرمقاله روز یکشنه ۱۶ دی ماه با اشاره به استعفای وزیر بهداشت، دلیل اصی این اتفاق را حلقه تنگ و محدودی دانست که روحانی خود را در آن محصور نموده است . وی نوشت: « این حلقه که چهار پنج عضو دارد و رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز یکی از آنهاست، شاید دلسوز و خواهان خدمت باشند ولی کارنامه آنها نشان می‌دهد به همان اندازه که در محصور نمودن رئیس‌جمهور موفق بوده‌اند در پیشبرد امور کشور ناموفق هستند.»

در همین روز موسوی لاری، نایب رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان نیز در گفتگو با سایت خبری جماران اظهارنظری مشابه داشتند. وی در خصوص انزوای روحانی چنین گفت : « آقای روحانی درها را بسته و چندان کسی با او ارتباط ندارد»

طی ۴۸ ساعت گذشته از دو چهره سیاسی و رسانه ای حامی دولت گفته های مشترکی را در باره وضعیت فعلی ملاقاتهای رییس جمهور  با سایر دست اندر کاران کشور خوانده ام.

عبدالواحد موسوی لاری وزیر کشور اصلاحات و نایب رییس اول شورایعالی سیاستگذاری در مصاحبه ای اظهار داشته است:”روحانی درهای اتاقش را به روی دیگران بسته است و کسی به وی دسترسی ندارد.”

مسیح مهاجری مدیرمسول روزنامه جمهوری اسلامی هم در اظهار نظر مشابهی چنین گفته است:”روحانی در حلقه نزدیکانش محصور شده است.”

در حالی که مادر ۴۰ سال گذشته بوضوح دیده ایم  اتاق روسای جمهور همواره محل تردد نخبگان ارشد سیاسی کشور بوده است،دسترسی به رییس دولت در هیچ دوره ای مانند الان برای مقامات بلندپایه نظام امری غیر ممکن و نزدیک به محال نبوده است.

با کمال تاسف در دوره ریاست جمهوری روحانی،حتی وزرای کابینه برای ملاقات با وی گاهی تا شش ماه درصف نوبت چشم انتظار می ایستند.

مسیح مهاجری و موسوی لاری هر دو از حامیان جدی رییس جمهور  طی ۵ سال گذشته بوده اند.اما باید کنکاش کرد چه اتفاقی افتاده که این دو فعال سیاسی سرشناس  لب به شکوه گشوده اند و از غیرقابل دسترس بودن روحانی گلایه مند هستند؟

رییس جمهور نباید به حصرخود خواسته در حلقه چند نفر از نزدیکانش تن بدهد!

کلمات کلیدی :