کد خبر: 47991تاریخ انتشار : ۱۷:۴۴:۳۸ - چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷

دادستان کل کشور:

دادگاه فریدون علنی است/ به تنهایی نمی‌توانیم با ولنگاری‌ها و بی‌حجابی‌ها در فضای مجازی برخورد کنیم

دادستان کل کشور درباره احتمال برگزاری دادگاه علنی حسین فریدون گفت: از نظر قانونی این مساله که رسیدگی به اتهام یک متهم به صورت علنی باشد یا نباشد به خواست قاضی رسیدگی‌کننده برمی‌گردد.

دادگاه فریدون علنی است/ به تنهایی نمی‌توانیم با ولنگاری‌ها و بی‌حجابی‌ها در فضای مجازی برخورد کنیم

حجت اسلام محمد جعفر منتظری در پاسخ به این سوال که اخیرا رییس پلیس فتا از دادسرا خواسته است که با سایت دیوار برخورد قانونی صورت گیرد، دادستانی چه اقدامی کرده است؟ گفت: ظاهراً این پرونده دیروز ارجاع شده است و باید دادسرا به این موضوع رسیدگی کند.

منتظری در پاسخ به این سوالی درباره بعضی ولنگاری‌ها و بی‌حجابی‌ها در فضای مجازی گفت: این کار نیاز به یک سری هماهنگی‌ها در دستگاه‌های گوناگون دارد. کار قضایی کافی نیست و ما فقط با مجرم برخورد می‌کنیم و باید بحث فرهنگی پیگیری شود.

وی ادامه: بخش هنری و هنرمندان ما باید بیشتر به میدان بیایند اگر این ولنگاری را همین‌طور رها کنیم، دود آن به چشم ملت می‌رود و این خانواده‌ها هستند که آسیب می‌بینند. از همه دستگاه‌ها انتظار داریم همکاری و مساعدت لازم را بکنند؛ چراکه دستگاه قضایی به تنهایی نمی‌تواند موفق باشد.

دادستان کل کشور درباره احتمال برگزاری دادگاه علنی حسین فریدون گفت: از نظر قانونی این مساله که رسیدگی به اتهام یک متهم به صورت علنی باشد یا نباشد به خواست قاضی رسیدگی‌کننده برمی‌گردد. من نمی‌توانم اظهارنظر کنم. دادگاه که علنی است، اما انتشار و حضور افراد در آن بستگی به نظر قاضی دارد.

دادستان کل کشور تاکید کرد: نفوذ یک پدیده جدی در کشور ماست. عوامل دشمن تنها به دنبال نقل خبر و اطلاعات نیستند. آن‌ها می‌خواهند زمینه برنامه‌های دشمن را در سازمان‌ها و ادارات آماده کنند و معتقدم بخشی از مشکلات معیشتی و اقتصادی ناشی از جریان نفوذ است. باید این جریان را بشناسیم. ما در نظام جمهوری اسلامی این قصور را داریم که چهره این‌ها را نتوانستیم بشناسیم.

منتظری با بیان اینکه ما اسناد و مدارک بسیار زیادی در دستگاه اطلاعاتی درباره جریان نفوذ داریم، گفت: آمادگی این را داریم که با رعایت مسائل امنیتی این اسناد را ارائه کنیم.

 

 

منبع: رویداد۲۴