کد خبر: 3100تاریخ انتشار : ۲۳:۴۷:۵۰ - یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴

آیت الله هاشمی: اقدامات حاج حسن آقا از احمد آقا کمتر نیست/ مثل حاج حسن آقا، در تاریخ‌مان کم داریم

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر حدّ اعلای «عقلانیت»، «امانتداری» و «انسانیت» مرحوم حاج سید احمد خمینی در امور انقلاب، گفت: اقدامات حاج حسن آقا از احمد آقا کمتر نیست. بلکه به روزتر شده است و به نظر من ایشان بسیار باسواد، باهوش و جامعیت دارد و مثل حاج حسن آقا، ما در تاریخ‌مان کم داریم

آیت الله هاشمی: اقدامات حاج حسن آقا از احمد آقا کمتر نیست/ مثل حاج حسن آقا، در تاریخ‌مان کم داریم

به گزارش پایتخت ما، آیت الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به سوالی در مورد شخصیت مرحوم یادگار امام حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی، با بیان اینکه حاج احمدآقا انصافاً به انقلاب، امام و همه‌ی کشور خدمت کرد، اظهار داشت: ایشان دفتر امام را سالم نگه داشت و اجازه نداد افراد ناباب در آنجا نفوذ کنند.

 

وی که با جماران گفتگو می کرد، افزود: ایشان(حاج احمدآقا) مخلصانه در آنجا مراعات می‌کرد؛ در ابلاغ نظرات امام، به طور جدّی امانتدار بود و کوچکترین تخلفی را به خودش اجازه نمی‌داد. چون ما همیشه جلسه داشتیم به مسایل کشور، کاملاً آشنا و دلسوز واقعی بود. رابط بسیار خوبی بین مسؤولان و امام بود و از این جهت فکر می‌کنم خیلی خدمت کرد و این بیت را تا آخر سالم نگه داشت و همه‌ی حرف‌های امام را ضبط کردند و الان شما این‌گونه می‌بینید که اسناد و مدارک کاملاً با امانت‌داری وجود دارد.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر این کارها را احمد‌آقا نمی‌کرد، این‌گونه نمی‌شد و خیلی موارد از دست می‌رفت. من فکر می‌کنم حاج احمد آقا حدّ اعلای عقلانیت، امانتداری و انسانیت را در مورد انقلاب در سال‌های حیاتشان به عهده داشت.

 

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه برخی بیت امام را متهم می کنند، آیا آن مجموعه (همچنان) بر همان مسیر حرکت کرده است؟ گفت: بله، اقدامات حاج حسن آقا از احمد آقا کمتر نیست. بلکه به روزتر شده است و به نظر من ایشان بسیار باسواد، باهوش و جامعیت دارد و مثل حاج حسن آقا، ما در تاریخ‌مان کم داریم و لذا دشمن طاووس آمد پرّ او و طیفی، نمی‌توانند تحملش کنند.

 

آیت الله هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: شما بهترین شخصی را که دارید حسن آقا است. ایشان این موارد را بهتر می‌داند و همه‌ی اسناد دستش هست. من با حافظه‌ام حرف می‌زنم. اما حسن آقا از روی سند می‌تواند حرف بزند. بهتر است در بیشتر مسایل با ایشان مصاحبه بگذارید، اگر شما می‌خواهید روی صحیفه کار کنید، با حسن آقا کار کنید. اگر یک جاهایی لازم شد، آن موقع پیش من بیایید.

کلمات کلیدی :