کد خبر: 28819تاریخ انتشار : ۵:۲۳:۵۰ - چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶

مجیر خضریان- روزنامه نگار

استیضاح

به نظرم می‌رسد اکنون زمان استیضاح چند وزیر رسیده.

استیضاح

به نظرم می‌رسد اکنون زمان استیضاح چند وزیر رسیده.

اول وزیر کار، علی ربیعی

وزیر کار باید استیضاح شود، به چند دلیل، دلیل اول نام و نام خانوادگی وی تنها دو کلمه‌ای است اما نام وزارتخانه متبوع وی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، چطور ممکن است یک نفر با اسم دو کلمه‌ای بار یک وزارتخانه شش کلمه‌ای را بر عهده بگیرد. مثلاً اگر کسی نامش شبیه یا نزدیک به نام­های چند کلمه­ای باشد بهتر می‌تواند بار این وزارتخانه را به دوش بکشد و راحت‌تر می‌تواند فعالیت کند، دلیل دوم علی ربیعی اصلاح طلب چرا باید در رأس وزارتخانه‌ای قرار بگیرد که پیشتر شعار جناح مقابل بوده، و حتی در دوره‌های قبلتر در این وزراتخانه رفاه کاملاً برقرار شده، پس اصلاح طلبان بهتر است در رأس وزارتخانه‌هایی باشند که بیشتر دنبال یک سری کارهای فرمال (فرمال یعنی رسمی) هستند مثلاً وزارت ارشاد، به این دو دلیل علی ربیعی باید استیضاح شود اگرچه نشد.

دوم وزیر جهاد کشاورزی، حجتی

این وزیر که ابتدا کشاورز بوده و الان هم وزیر کشاورزی است باید استیضاح شود، می­دانید چرا؟ چرا باید وزیر یک وزارتخانه از خیلی قبلتر کاری مرتبط با آن وزارتخانه داشته باشد؟ یعنی سودای وزارت داشته که از ابتدا وارد این حوزه کاری شده؟ اگر روزی هم در کابینه‌ای خواستند از حجتی استفاده کنند بهتر است به عنوان وزیر بهداشت معرفی شود تا در درمان یک درد خوردن سبوس گندم پیشنهاد نماید.

سومین وزیری که باید استیضاح شود، بی­شک محمد آخوندی است،

در همین چند وقت اخیر سقوط هواپیمایی که واقعاً دلخراش بود دلیل قاطعی شد برای استیضاح محمد آخوندی وی که پیشتربرای حل این موضوع آنهم در دوره قبل رفت و هواپیمای ایرباس خرید، آن­هم دو تا باید استیضاح شود، آخر مشکل ما نداشتن هواپیماست؟ چرا این وزیر هواپیما خرید؟ آنهم ایرباس؟ البته محمد آخوندی تنها در خریدن هواپیمای ایرباس مرتکب اشتباه نشد. بسیاری از وی که اجازه نداد وزارت مسکن و شهرسازی از وزارت راه جدا شود و شخص دیگری بر صندلی آن بنشیند، می‌پرسند چرا مسکن مهر را ادامه نداد؟ کجای این طرح مشکل داشت؟ خانه‌های ارزان با مصالح تولید داخل چرا نباید ادامه پیدا کند؟ البته از محمد آخوندی باید به عنوان سخنگو استفاده شود تا هر خبرنگاری خواست از او سؤال بپرسد با گفتن نفر بعدی همه را خوشحال کند.

 

من باور دارم باید به تک تک نمایندگان محترم مردم صد آفرین داد که این سه وزیر را استیضاح کرده‌اند. دستتان درد نکند.

کلمات کلیدی :