کد خبر: 5816تاریخ انتشار : ۲:۰۶:۵۷ - دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

تذکر صریح آیت‌الله وحید به تحریف سخنان خود: «موجب لعن خداست»

آیت‌الله وحید خراسانی صبح ۱۴ اسفند ۹۵ و در درس خارج فقه خویش، ضمن رد شایعاتی که اخیراً علیه ایشان منتشر شده بود، گفت: مطالبی که در این درس بیان می‌شود برای علماست نه برای جهال و تحریف مطالب، موجب لعن خداست.

تذکر صریح آیت‌الله وحید به تحریف سخنان خود: «موجب لعن خداست»

به گزارش پایتخت ما به نقل از شفقنا، این مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: خدا لعنت کند آن کسانی که یحرفون الکلم عن مواضعه و آنچه ما نگفتیم را به ما نسبت می‌دهند.

آیت‌الله وحید خراسانی در ادامه ضمن اشاره به شایعه مذکور تأکید کرد: ما نگفتیم نبش قبر آن دو، واجب است و جنازه آن‌ها را باید بیرون آورد. بلکه این نتیجه گفته خود صدیق ابوبکر است که گفت: نَحْنُ مَعاشِرَ الْأَنْبِیاءِ لا نُوَرِّثُ ما تَرَکْناهُ صَدَقَه- ما انبیا ارث نمی‌گذاریم و هرچه از ما می‌ماند صدقه می‌باشد.

وی در توضیح و بیان سخن مذکور گفت: در مبحث حجیت ظواهر ثابت شده که هر سخنی بر آنچه که مطابق با آن یا ملازم آشکار با آن است، دلالت دارد و حجت و برهان است. بنابر این، نتیجه این گفته صدیق(ابوبکر) در مقابل صدیقه کبری این می‌شود که آن صدقه، حق جمیع مسلمین است و هر مؤمنی از خانه رسول خدا(صلی الله علیه وآله) مورد این صدقه است و بر دفن آن دو در آنجا حق اعتراض دارد.

آیت‌الله وحید خراسانی سپس با اشاره به بحث‌هایی که در غصب مال می‌باشد فرمودند: این جا این سؤال مطرح می‌شود که آیا دفن آن دو در آن مکان به اذن همه مسلمین (از زمان رسول خدا تا قیامت) بود یا چنین اجازه‌ای نبود؟ بین نفی و اثبات منزله‌ای نیست. چنین اجازه‌ای از همه مسلمین نبود، بنابر این آنان به مقتضای حقشان چنان حقی دارند.