کد خبر: 6139تاریخ انتشار : ۱۶:۵۲:۳۷ - سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵

کواکبیان در تذکر قانون اساسی:

تفحص از شهرداری تهران مربوط به فراکسیون امید نبود/ مجلس بخاطر سکوت درمقابل املاک نجومی شکست خورد/ لاریجانی نمی‌خواست این طرح رای بیاورد

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران با انتقاد از رییس مجلس بخاطر عدم صدور اجازه به او برای بیان تذکر درباره تفحص از شهرداری تهران گفت: این تحقیق و تفحص مربوط به نمایندگان تهران بوده و ارتباطی به هیچ فراکسیونی نداشت و اگر کسی شکست خورده، این مجلس بوده که در مقابل املاک نجومی کوتاه آمده است.

تفحص از شهرداری تهران مربوط به فراکسیون امید نبود/ مجلس بخاطر سکوت درمقابل املاک نجومی شکست خورد/ لاریجانی نمی‌خواست این طرح رای بیاورد

مصطفی کواکبیان در جریان نشست علنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم تصویب طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران خاطرنشان کرد: امروز آقای لاریجانی خواستند بنده را تحقیر کنند باوجود این‌که اسم بنده ثبت شده بود اما از آن‌جا که احتمالاً نمی‌خواستند تحقیق و تفحص از شهرداری تهران رای بیاورد، هر چه فریاد کشیدیم اجازه بیان اخطار و تذکر ندادند.

او در تذکری با استناد به ماده ۷۸ قانون اساسی ادامه داد: تحقیق و تحفص حق مجلس است. سخنگوی کمیسیون عمران نکاتی را مطرح کرده و در رسانه‌ها نیز نتیجه این تصمیم مجلس را طوری بازتاب دادند که گویا فراکسیون امید شکست خورده است.

عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این تحقیق و تفحص مربوط به نمایندگان تهران بوده و ارتباطی به هیچ فراکسیونی نداشت.

کواکبیان در پایان تصریح کرد: اگر کسی شکست خورده، این مجلس بوده که در مقابل املاک نجومی کوتاه آمده است.

کلمات کلیدی :