کد خبر: 2830تاریخ انتشار : ۱۳:۲۶:۵۳ - چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۴

سردرگمی اصول‌گرایان از لیست‌های مختلف

در حالی که کمتر از ۴۸ ساعت تا زمان آغاز رای گیری باقی مانده، هواداران جریان اصولگرا در تهران، از دستورالعمل های متناقضی که از سوی چهره های مرجع، تحلیلگران و شبکه های مختلف تلگرامی منتسب به این جریان داده می شود، سردرگم شده اند

سردرگمی اصول‌گرایان از لیست‌های مختلف

به گزارش پایتخت ما و به نقل از انتخاب، اولین مشکل آنجا بود که جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بر سر جریان سازترین چهره انتخابات این دوره خبرگان ، یعنی آیت الله هاشمی رفسنجانی که خود هم عضو موسس جامعه مدرسین و هم عضو موسس جامعه روحانیت مبارز است، به اختلاف خوردند و با وجود فشار شدید افراطیون و حذف نام هاشمی از فهرست جامعه مدرسین، جامعه روحانیت با رای اعضای خود نام آیت الله هاشمی را در فهرست خود جای داد.

اصولگرایان که می دانند به ویژه در تهران حامیان بسیار کمتری دارند، به انواع روشها متوسل شده اند تا به هر ترتیب سه چهره اصلی خود را از تهران وارد خبرگان کنند؛ اما مشکل اینجاست که خود همین دستورالعمل ها که از جلسات محفلی و مذهبی و توصیه های شخصی گرفته و اکنون در صدها گروه و شبکه تلگرامی منتسب به اصولگرایان کشیده شده، آن قدر متناقض است که هواداران این جریان را به سردرگمی انداخته است.

در هفته جاری تلاش رسانه های این جریان برای اعلام برائت اعضای فهرست خبرگان مردم از این فهرست و آیت الله هاشمی و متلاشی کردن این لیست به شکست انجامید و بعد از آن که نقل قولهای غیر مستقیم و نادقیق از نامزدهای خبرگان علیه لیست مورد حمایت آیت الله هاشمی منتشر شد، حضرات آیات و حجج اسلام بطحایی گلپایگانی، دری نجف آبادی، نصرالله شاه آبادی، سید هاشم حمیدی و.. ضمن تاکید بر مخالفت با رسانه های بیگانه، مطالب اختلاف انگیز نقل شده از خود را تکذیب کردند.

آیات امینی، قمی، علوی، ری شهری، سجادی، زالی، قائم مقامی و.. نیز در مصاحبه هایی ضمن تاکید بر ارزش رای مردم به سلایق مورد علاقه خود، زدن انگ و اتهام انگلیسی به فقهای مورد تایید شورای نگهبان را بداخلاقی دانسته و به ان هشدار دادند.

اکنون که فهرست مورد حمایت آیت الله هاشمی پابرجا مانده و علاوه بر ۱۶ تن در تهران، از ۶۲ نفر در کل کشور نیز حمایت کرده، انواع دستورالعملها به هواداران اصولگرایان داده می شود که انان را گیج و سردرگم کرده است.

از یک سو به طور رسمی رای دادن به کل فهرست جامعه مدرسین تبلیغ می شود و از سوی دیگر این فهرست با حذف نام دکتر روحانی، رئیس جمهوری و گنجاندن نام حجت الاسلام اختری در بیلبوردهای بزرگ در سطح شهر تبلیغ می شود.

کلمات کلیدی :