کد خبر: 28958تاریخ انتشار : ۶:۲۵:۱۶ - شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶

علی نظری- سردبیر روزنامه مستقل

محسن هاشمی شهردار مقبول و فراجناحی

اینک که محمدعلی نجفی اعلام کرد تحت هیچ شرایطی حاضر به پس گرفتن استعفایش نیست، شورای شهرتهران با هوشمندی و تکیه بر منافع عموم مردم ناگزیر به انتخابی مطلوب است.

محسن هاشمی شهردار مقبول و فراجناحی

اینک که محمدعلی نجفی اعلام کرد تحت هیچ شرایطی حاضر به پس گرفتن استعفایش نیست، شورای شهرتهران با هوشمندی و تکیه بر منافع عموم مردم ناگزیر به انتخابی مطلوب است.

باید چهار پارامتر برای این انتخاب مد نظر قرار گیرد.

۱. پذیرش حاکمیت و تعامل همه دستگاه­ها و نهادهای موثر نظام، نخستین اصلی است که شورای پنجم در گزینش شهردار تهران باید در نظر گیرد.

ارتباط دوستانه محسن هاشمی با مقام معظم رهبری نکته­ای است که به­عنوان برگ برنده محسن هاشمی برای ورود به ساختمان بهشت اجتناب ناپذیر است.

  1. همراهی بدنه شهرداری تهران شامل عموم کارکنان و مدیران، عامل مهمی است که شهردار آینده باید از این موهبت برخوردار باشد. با توجه به عملکرد موفق محسن هاشمی طی ۲ دهه در متروی تهران، آمادگی پذیرش وی از سوی بدنه شهرداری پایتخت نقطه قوت وی محسوب می­شود.

۳. ویژگی مهم شهردار موفق در تهران برخورداری از روحیه و توان عملیاتی است. هاشمی ضمن اینکه برنامه­ریز و هوشمند است در مواقع بحران و اضطرار در کف خیابان و در دل پروژه­ها حضور پیدا می­کند.

۴. شورای شهر تهران باید با نگاه جامع الاطراف به فکر اداره تهران ۱۰میلیونی باشد.

طیفی از اصلاح طلبان در درون شورا به دلایلی خاص مخالف خروج محسن هاشمی هستند به بهانه اینکه اگر هاشمی از شورای شهر خارج شود نفر اول علی­البدل­ها مهدی چمران به ترکیب ۲۱نفره شورا ورود می­کند.

اگر چمران به شورا راه یابد هیچ اتفاقی نمی­افتد. دوستان اصلاح طلبی که ورود چمران را بهانه­ای برای مخالفت با شهردار شدن محسن هاشمی قرار داده­اند باید بدانند که در کشورهای پیشرفته جهان مردم، احزاب و نخبگان به دموکراسی ۵۰ بر۴۹ تن می­دهند. ولی دوستان اصلاح طلب ما که حامی تکثر در جامعه هستند از دموکراسی ۲۰بر یک یا ۹۶درصد بر۴درصد نیز واهمه دارند!؟

دوستان حزب اتحاد که مخالف ورود محسن هاشمی به  طبقه هشتم ساختمان بهشت هستند این مهم را نباید از یاد ببرند که عملکرد موفق در شهرداری تهران می­تواند زمینه­ساز پیروزی­های اصلاح طلبان و اعتدال­گرایان در زمستان۹۸ « انتخابات مجلس یازدهم» و بهار۱۴۰۰«انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری»باشد.

حضور مهره ارزشمند و مقبولی چون محسن هاشمی که قابلیت فراجناحی دارد می­تواند برگ برنده جریان عقلانیت و اعتدال باشد

امیدواریم شورای شهر به بهترین جمع بندی و تصمیم برسد.

کلمات کلیدی :